En düşük fiyatı aldığıma nasıl emin olabilirim?

Ucuz uçak bileti ararken sistemimizde istediğiniz talep doğrultusunda, gideceğiniz şehir, gün, saat bilgilerini, kişi adedini girdikten sonra, gidiceğiniz noktadaki kalış süresinin minimum ve maksimum kuralları, yüksek ve düşük sezon tanımlaması ve doluluk oranı doğrultusunda değişebilen müsait, havayollarının tüm yolcularına sunduğu özel, en uygun ücretleri sunar. Ücretler IATA (International Airline Travel Assosiaton) garantisi ve güvencesi altındadır.

Yapacağınız işlem son derece basit ve tamamen güvenlidir. Tüm yapmanız gereken ekranda sizi yönlendirecek talimatları takip ederek aradığınız ürüne ulaşmak. Uçak bileti fiyatları, çok değişken olabilmekte ve saat saat farlılık gösterebilmektedir. Aramanız sonucu ulaştığınız en ucuz uçak bilet fiyatları, beklentiniz ile örtüşüyorsa, bunu daha sonraya bırakmadan rezervasyon yapmanızda yarar var. Çünkü daha sonra aynı fiyatları bulamayabilirsiniz.

Bu arada yurtiçi uçak bileti ile yurtdışı uçak bileti, kuralları açısından birbirlerinden farklıdır. Dolayısı ile en ucuz uçak bileti bulduğunuzda, mutlaka bilet kurallarını da gözden geçirin. Ucuz uçak biletleri, genellikle iade edilemeyen hatta tarih değişikliğine de izin vermeyen sınıflarda olabilir.

Sistem bir kaç adımda talep ettiğiniz şehre hangi havayollarının uçuşların olduğunu, saatlerini, fiyatlarını ve yer olup olmadığını gösterecek ve uçak bileti sorgulama işlemini tamamlayacaktır. Şayet bu listede size uygun bir uçuşu ucuz uçak bileti ile bulursanız rezervasyon aşamasına geçebilirsiniz. Rezervasyon sonucunda size detaylı güzergâh ve fiyat bilgisi verilecektir. Bu aşamada isterseniz biletinizi satın alır, isterseniz sadece opsiyonda tutabilir veya istemezseniz hiç bir taahhüde girmeden rezervasyonu terk edebilirsiniz.

Ancak ucuz uçak bileti için opsiyon süreleri çok kısa olabilir ve hatta sistem opsiyon vermeden doğrudan biletlemeye yönlendirebilir. Eğer seyahat tarihiniz kesin ise bulduğunuz ucuz uçak bileti için satın alma yapmanız en doğrusu olacaktır. Aksi takdirde yükselen fiyatlarla birlikte ucuz uçak bileti fırsatını kaçırabilirsiniz.