Uçak Bileti Kuralları

Havayolları, biletlerine ücretleri doğrultusunda değişen bazı özel kural ve kısıtlamalar eklerler. Rezervasyon yaptıktan sonra, almak istediğiniz bilet ücret kurallarına uymak zorundasınız. Bu kurallar rezervasyon yaparken size sunulmuş olup ancak onay vermeniz doğrultusunda satın alma işleminize devam etmeniz sağlanacaktır. Ucuz uçak bileti satın alırken bu kurallara özellikle dikkat etmelisiniz.

Uçak bileti sorgulama ve rezervasyon sayfamızda, bu kısıtlamalar geçerli oldukları her uçuşun bilet ücret bilgileri için ayrı gösterilmektedir. Bilet kural ve Kısıtlamalarında dikkat edilmesi gerekli noktalar şunlardır.

Minimum kalış (En az kalış süresi):

Varış noktasında en az kaç gece geçirmeniz gerektiğini göstermektedir. Bu süre sabit bir gün ya da hafta sayısı olabileceği gibi, 'hafta sonu geçirmek', 'cumartesi gecesi geçirmek' gibi bir kısıtlama olabilir.

En çok karşınıza çıkacak minimum kalış kısıtlamaları şunlardır: Min. 3 gün, 7 gün, Sunday Rule (Pazar kuralı) en az bir cumartesi akşamı geçirme kuralı.

Maksimum kalış (En uzun kalış süresi):

Varış noktasında en uzun ne kadar kalabileceğinizi göstermektedir. En çok karşınıza çıkacak maksimum kalış kısıtlamaları şunlardır:
2 gün, 7 gün, 14 gün, 28 gün, 1 ay, 3 ay, 6 ay, 12 ay maksimum

Non-Changeable:

Üzerinde 'non changeable - değişiklik yapılamaz' yazılı biletler bir kez satın alındıktan sonra bir daha biletteki uçuş tarih ve numarası değiştirilemez.

Non-Endorsable:

Bilette 'non endorsable - ciro edilemez' kaydı bulunması halinde, o bilet adına kesildiği havayolundan başka bir havayolunun uçuşu ile değiştirilemez.

Non-Refundable:

Üzerinde 'non refundable - iade yapılamaz' yazılı biletler bir kez satın alındıktan sonra bir daha iade edilemezler.