Son Biletleme Tarihi nedir? Nelere dikkat edilmelidir?

Uçak biletleri, çeşitli kurallar dahilinde satılırlar. Bu kurallardan biri de "Son Biletleme Tarihi"dir. Son Biletleme Tarihi, yapmış olduğunuz rezervasyonun fiyat değişikliğinden etkilenmeden tutulacağı son günü ifade etmektedir. Rezervasyon tamamlandıktan sonra havayolu, bu tarihi size e-posta ile bildirir.

Ancak bu tarihler, zaman zaman havayolu tarafından öne çekilebilir. Bu durumda, söz konusu değişiklikten dolayı zor durumda kalmamak ve rezervasyonunuzu kaçırmamak için e-posta kutunuzu düzenli aralıklarla kontrol ediniz. Çünkü tarih değişikliği olması durumunda sistem tarafından size bilgi amaçlı bir e-posta gönderilmektedir.

Ucuz uçak bileti açısından opsiyon seçenekleri yani "Son Biletleme Tarihi" geçerli olmayabilir. Çünkü ucuz uçak bileti her uçuş için az sayıda tahsis edilmiştir ve ucuz uçak bileti fırsatını bekleyen ve takip eden birçok yolcu bulunur. Aramanız sırasında ucuz uçak bileti bulduğunuzda "Son Biletleme Tarihi" seçeneğini sunmadan doğrudan satış aşamasına yönlendirilebilirsiniz. Eğer uçak bileti sorgulama yaparken seyahat tarihleriniz kesin ise ucuz uçak bileti bulduğunuzda satın almak en doğru yol olacaktır.