3D Secure Kredi Kartı Güvencesi nedir?

Gelişen teknolojiyle birlikte POSNET (Sanal POS) yapımızda güvenlik önlemlerini artırıcı yeni bir yapıyı kullanıyoruz. 3D Secure, VISA ve MasterCard tarafından geliştirilen güvenlik sistemi, internet ödeme işlemlerinde sahtecilik ve işlem itirazlarını (chargeback) minimuma indirmeyi hedefleyen bir güvenlik çözümüdür. Bu sayede uçak bileti sorgulaması ve ardından alışverişi yaparken tüm işlemlerinizi güven içerisinde yapabileceksiniz.

3D Secure/SecureCode ile alışverişin geçerli sayılabilmesi için, kart sahibinin yaptığı alışverişi, kendine özel şifresi ile onaylaması gerekir. Kart sahibinin kimliği, tahsis edilen şifre ile kontrol edilir.

Alışveriş sonucunda, kart sahibi tarafından onaylanan, kartı çıkaran banka tarafından dijital olarak imzalanan ve alışverişin kanıtı olarak üye kuruluş tarafından saklanan bir ödeme makbuzu yaratılır.

Böylece kart ile POS cihazı üzerinden yapılan işlemlerde, kredi kartı sahibinin kimliğini ve alışverişi gerçekleştirdiğini kanıtlayan imzalı slip uygulamalarına benzer bir güvenlik yapısı oluşturulmuş olur. Kart sahibini tanımlama süreci, elektronik ödeme işlemlerindeki itiraz (chargeback) ve sahtecilik risklerini önemli ölçüde azaltmaktadır. Böylece, hem üye işyerleri sahtecilik risklerinden korunmakta, hem de kart sahiplerinin kredi kartlarını internette kullanma endişeleri ortadan kalkmaktadır. Bu şekilde daha güvenli bir e-ticaret ortamı yaratılmaktadır.

Kredi Kartı ve Kişisel Bilgileriniz biletnoktasi.com'da Güvende...

Biletnoktasi.com’a üye olurken verdiğiniz kişisel veya kurumsal bilgiler , ürün veritabanımız içinde şifrelenerek korunur, kesinlikle başka kişi ve kuruluşlara verilmez ve devredilmez. Rezervasyon veya alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler, çok güçlü SSL (Secured Sockets Layer) ve Encryption Teknolojisi ile güven altındadır. SSL güvencesi altında tüm özel bilgileriniz şifrelenip bankalara sorgulanmak üzere ulaşır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilebilir . Bu sayede internette alışveriş, telefonla ya da bir dükkandan alışveriş yapmak kadar güvenlidir. Kartla ilgili hiç bir bilgi bizim tarafımızda kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri görüntülemesi, ele geçirmesi engellenmiş olur. Kredi kartınızda üzerinden Biletnoktasi.com’u kullanarak yaptığınız bir harcamadan kaynaklandığına emin oldugunuz , bilmediginiz bir harcama görürseniz, derhal bize e-mail ile bildirin. Kredi kartınızın bağlı bulunduğu bankayı arayıp faturaya itiraz ettiğinizi belirtmeyi de unutmayın. biletnoktasi.com, gerçekleşme ihtimali olmasa da , böylesi bir durumda ilgili banka ile birlikte çalışarak sorunu en kısa zamanda düzeltmek için elinden geleni yapacak ve sizin yanınızda olacaktır.

Sorunlarınız için 'İletişim' bölümümüzdeki gerekli formu doldurup bize gönderebilirsiniz.

Sizin Güvenliğiniz, Bizim Güvencemizdir!

En önemli ilkemizi tekrar hatırlatmak istiyoruz, www.biletnoktasi.com'da alışveriş keyfini yaşarken ve en uygun fiyatla bilet alırken güvende olduğunuzu unutmayın.